aandoeningen van spieren en gewrichten
Ook kinderen en jongeren kunnen last krijgen van hun spieren en gewrichten. Soms gaat het om tijdelijke groeipijnen, soms om overbelastingsblessures door sport, of om herstel na een operatie. Bij The Extra Mile helpen we kinderen en jongeren om opnieuw pijnvrij en met plezier te bewegen op de speelplaats of tijdens hun hobby.
We werken rond:
- Groeipijnen en overbelasting: Vaak zien we knie- of hielklachten tijdens groeispurten of intensief sporten. Gerichte stretchoefeningen, spierversterking en houdingsadvies brengen verlichting.
- Postoperatieve revalidatie: Na een operatie (bv. fractuur) begeleiden we kinderen stap voor stap in hun herstel. We zorgen dat kracht, mobiliteit en sportvaardigheden geleidelijk worden opgebouwd.
- Reconditionering en core stability: een sterke romp is de basis voor gezonde beweging. Via kindvriendelijke oefeningen werken we aan kracht, stabiliteit en evenwicht.
Houding en scoliose: bij houdingsafwijkingen of scoliose volgen we de rug ontwikkeling op en leren we oefeningen die corrigeren en ondersteunen.
hoe verloopt de therapie?
Elke sessie wordt aangepast aan de leeftijd, sport en interesses van het kind. Oefeningen worden spelenderwijs of via sportieve uitdagingen aangebracht. Waar nodig gebruiken we ook manuele technieken om spanning te verminderen.
meerwaarde bij the extra mile
We zorgen voor:
- Sneller herstel en minder kans op herval
- Aangepaste begeleiding die kinderen motiveert
- Tips voor ouders om het kind goed te ondersteunen